A francia légierő az éjjel az Iszlám Állam dzsihadista szervezetnek az iraki Moszul közelében lévő egyik telekommunikációs központját bombázta – közölte a francia védelmi miniszter. Jean-Yves Le Drian a BFM hírtelevízióban elmondta, hogy hétfő óta hétszer hajtott végre légicsapást a francia hadsereg az Iszlám Állam állásai ellen Szíriában és Irakban az iraki és kurd erők támogatására. Az Iszlám Állam elleni hét nyugati országból (Franciaország, Egyesült Államok, Ausztrália, Németország, Olaszország, Nagy-Britannia és Hollandia) álló nemzetközi koalíció képviselői január 20-án Párizsban egyeztetnek a katonai stratégiájukról.
Katar gyorsan növelné a cseppfolyósított földgáz termelését
Katar a világ legnagyobb LNG-termelője.
Tovább...Több iráni hajó áthaladt az Ománi-öbölben
Legalább három olajszállító tartályhajó és két teherhajó haladt át a térségen tegnap este incidens nélkül - számolt be az iráni Press TV televízióadó.
Tovább...Kár keletkezett a moszkvai olajfeldolgozó üzemben
Az orosz védelmi minisztérium ma reggel közölte, hogy a légvédelem az éjszaka folyamán 172 ukrán repülőgéptípusú drónt semmisített meg 15 régió, valamint az Azovi- és a Fekete-tenger fölött.
Tovább...Az EU megnyitotta a csatlakozási tárgyalások első fejezetcsoportját Moldovával és Ukrajnával
Az EU azt szeretné, hogy még a nyár előtt további tárgyalási fejezetek is megnyíljanak mindkét ország számára.
Tovább...