Erre a 2007-2008 közötti időszak óta nem volt példa ? olvasható az Országos Előrejelzési Tanács jelentésében.A hivatal szerint a fizetések is jelentős mértékben emelkednek, 2019-ig átlagosan 25 százalékos növekedésre lehet majd számítani. A testület őszi előrejelzése szerint az idén foglalkoztatott több mint 4 és fél millió munkavállaló száma 2018-ban 5 millióra emelkedik. Romániában az elmúlt évek során az alkalmazottak száma folyamatosan csökkent, ami főként a kivándorlási hullámnak és a gazdasági válságnak tudható be.
Az alkotmánybíróság határozatához igazította a szenátus a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó törvénytervezetet
Ennek megfelelően a daganatos betegségekben szenvedők is csak a magánnyugdíj-megtakarításuk 30 százalékát vehetik fel egy összegben.
Tovább...Ursula von der Leyen: Az EU végleg kivezeti az orosz fosszilis tüzelőanyagok használatát
Az orosz vagyon mindaddig lefoglalva marad, amíg Oroszország le nem állítja a háborút - hangoztatta.
Tovább...Vádatemeltek ma a sydney-i életbenmaradt elkövető ellen
Negyven rendbeli gyilkossági kísérlet, illetve egy robbanószerkezetelhelyezése is a vádpontok között van.
Tovább...Újabb 20 ország állampolgárainak beutazását korlátozza az Egyesült Államok
Öt államból: Burkina Fasóból, Maliból, Nigerből, Dél-Szudánból és Szíriából a jövőben egyáltalán nem lehet belépni az USA-ba.
Tovább...