Három, gyaníthatóan Szíriában az Iszlám Állam oldalán harcolt ausztrál állampolgár kezdett titokban puhatolózni a canberrai kormánynál arról, hogy mire számíthat hazatérése esetén. Ügyvédjük, Robert Stary azzal érvel, hogy a megtért bűnösök segíthetnének kiábrándítani a dzsihádból a radikalizálódó ausztráliai muzulmán fiatalokat. Tony Abbot miniszterelnök kizárta annak lehetőségét, hogy felmentést kaphatnak a visszatérők, sőt arra figyelmeztetett, hogy veszélyt jelenthetnek Ausztráliára. Az ausztrál kormány gyakorlata az, hogy érvényteleníti a terroristagyanús emberek útlevelét. Nem engedi külföldre a potenciális ausztrál dzsihadistákat, és hazatérni sem azokat, akik a dzsihádra ráuntak. Ausztrália belbiztonsági szervei szerint harminc ausztrál térhetett haza a szíriai harcmezőkről, ám bizonyítékok híján nem állíthatók bíróság elé terrorizmus vádjával. Becslések alapján legfeljebb 250 ausztrál csatlakozott az Iszlám Államhoz Irakban és Szíriában.
Drágábban utazunk Amerikába
Az Egyesült Államok törvényhozói megszavazták a köznyelvben „One Big Beautiful Bill”, vagyis Egy nagy, szép törvényként emlegetett, többtényezős törvényjavaslat jóváhagyását.…
Tovább...Ismét kilép Amerika az UNESCO-ból
Az Egyesült Államok úgy döntött, megszünteti tagságát az ENSZ oktatási, tudományos és kulturális szervezetében. Az UNESCO-ból való kilépés 2026. december…
Tovább...Lemond az amerikai közszolgálati rádió hírigazgatója
Lemond az év végén az amerikai közszolgálati rádió, a National Public Radio (NPR) hírigazgatója. Edith Chapin azt írta a csatorna…
Tovább...Szerdán lesz az orosz-ukrán harmadik tárgyalási forduló
Három kiemelten fontos kérdést nevezett meg Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, melyet Kijev meg akar vitatni az Oroszországgal tartandó, szerdára tervezett…
Tovább...