A „balkáni négyek” bukaresti csúcstalálkozója

Közös infrastruktúra-fejlesztési projektekkel készülnek a következő Kína – Közép-Kelet-Európa fórumra Románia, Bulgária, Görögország és Szerbia vezetői, akik tegnap Bukarestben tartottak négyoldalú csúcstalálkozót. Viorica Dăncilă román, Alekszisz Ciprasz görög és Bojko Boriszov bolgár kormányfő, illetve Aleksandar Vucic szerb államfő találkozóján a négy főváros autópálya-összeköttetésének megteremtéséről, a balkáni országokat átszelő vasútvonalak korszerűsítéséről és energetikai projektekről volt szó. (tovább…)

Continue Reading