Románia ad otthont a keleti szárny országai következő csúcstalálkozójának 2027 elején – jelentette be Nicușor Dan államfő a gdanski Helsinki-formátum találkozóján.
Az elnök elmondta: a résztvevő országok közös biztonsági fenyegetésnek tekintik Oroszországot, és megerősítették további támogatásukat Ukrajna mellett. Egyetértettek abban is, hogy növelni kell a védelmi kiadásokat, valamint szorosabb együttműködésre van szükség az Európai Unió és a NATO között Európa biztonságának megerősítése érdekében.
