A tegnapi Cotroceni palotai konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte Nicușor Dan államelnök. Az államfő arra kérte a parlamenti pártokat, hogy kezdjenek egyeztetéseket a megállapodás aláírásáról, majd tegyenek javaslatokat az egyezség alapján támogatott kisebbségi kormány összetételére. Az újabb cotroceni-i konzultációk előzménye, hogy a parlament hétfőn elutasította az Adrian Veștea kormányát. Veștea volt Nicușor Dan második miniszterelnök-jelöltje, miután Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízását.
