Az Európai Bizottság 2 milliárd 250 millió euró összegű támogatást utalt át Romániának; ez a negyedik kifizetés az uniós helyreállítási alapból. Románia így a PNRR teljes keretösszegének több mint 60%-át hívta le, és szeptember végéig van ideje benyújtani az utolsó kifizetési kérelmeket. Románia a Brüsszellel folytatott tárgyalások nyomán 21,5 milliárd euróra csökkentette az eredetileg szinte 30 milliárd eurót kitevő helyreállítási alapot. A 21,5 milliárd euróból Románia körülbelül 13 milliárdot hívott le, így még 8,4 milliárd eurót kell felhasználnia, ami nagy összeg tekintettel arra, hogy csak két hónap maradt hátra. A reális forgatókönyv szerint hazánk a pénzek további 70–80%-át tudja lehívni.