Az elnökválasztási eredmény által generált kockázat hatással lehet a gazdasági mutatókra, Romániának pedig felelős kormányra és reformokra van szüksége a makrogazdasági egyensúly mielőbbi helyreállítása érdekében – nyilatkozta Tánczos Barna pénzügyminiszter, akit a Rador hírügynökség idézett. Hozzátette, hogy a pénzpiaci feltételek javulásának jelei mutatkoznak. A jegybank szerint a hosszú távú finanszírozási költségek a hazai piacon csökkenni kezdtek. A valutaárfolyam enyhén felértékelődött, ezzel szemben a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb, a ROBOR tovább emelkedett, és elérte a 7,31%-ot. A lej leértékelődését és az elmúlt napok kamatemeléseit a politikai és gazdasági bizonytalanságok okozzák – véli Dragoș Mesaroș, az egyik brókerház kereskedelmi igazgatója. Az elemző szerint az elnökválasztás vasárnapi második fordulója után is folytatódni fog a részvényárfolyamok ingadozása, mert függetlenül attól, hogy ki nyer, nehéz lesz kormányt alakítani.
Olcsóbb díjszabással próbálják a Park&Ride használatára ösztönözni az autósokat Kolozsváron
Olcsóbb díjszabással próbálják a Park&Ride parkoló és a tömegközlekedés használatára ösztönözni az autósokat Kolozsváron, miután a jelentős beruházással megvalósult létesítmény…
Tovább...Bemutatta második deficitcsökkentő intézkedéscsomagja célkitűzéseit a miniszterelnök
Ilie Bolojan beszámolt arról, hogy egyebek mellett az állami bankok és vállalatok hatékonyságát akarják növelni: csökkentik az igazgatótanácsok létszámát, és…
Tovább...Már most fékezhetetlen az infláció
Júniusban 5,66 százalékra gyorsult az éves infláció hazánkban - közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). Ez a második egymást…
Tovább...Moody’s: Javít Románia költségvetési egyenlegén a deficitcsökkentő csomag
A kormány felvállalt céljaitól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet - tájékoztatott ma a pénzügyminisztérium a Moody's nemzetközi hitelminősítő intézet…
Tovább...