A Fehér Ház vizsgálatot indított, hogy miként kerülhetett bele egy újságíró az adminisztráció azon zárt internetes kommunikációs csoportjába, amelyben az érintett zsurnaliszta állítása szerint vezető tisztségviselők a jemeni húszik ellen légicsapások terveit vitatták meg. Brian Hughes, a Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője elmondta, hogy nem szándékolt módon a minősített adatokról szóló kommunikáció részesévé vált egy arra fel nem hatalmazott személy. Az esetről az érintett újságíró, Jeffrey Goldberg, a The Atlantic lap főszerkesztője számolt be. Állítása szerint a nemzetbiztonsági tanácsadó Mike Waltz felől érkezett meghívás a Signal üzenetküldő alkalmazás zárt csoportjába, amit elfogadott. Az újságíró így nyomon tudta követni a jemeni húszik elleni amerikai légicsapásról zajló belső kormányzati eszmecserét, aminek révén előre értesült a március 15-én végrehajtott csapásról a húszik több célpontja ellen.
Külföldiek is jelentkezhetnek az orosz hadseregbe
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn, július 7-én aláírta azt a rendeletet, amely lehetővé teszi, hogy külföldiek ne csak a rendkívüli állapot…
Tovább...Lengyelország újra ellenőrzi a Németországgal és Litvániával közös határait
A döntés válasz Berlin korábbi hasonló intézkedésére, és célja az illegális bevándorlás megfékezése – közölte a varsói kormány. A határellenőrzés július…
Tovább...Az Egyesült Államok négy héttel elhalasztja a holnapra időzített vámok életbe léptetését
Donald Trump hivatalosan is aláírta azt a rendeletet, amelyben az új vámok bevezetésének határidejét július 9-ről augusztus 1-re módosítja – közölte a…
Tovább...Radikális váltás Washingtonban: Donald Trump fegyvereket ígért Ukrajnának az orosz támadások elleni védekezéshez
Az amerikai elnök erről helyi idő szerint hétfőn beszélt, amikor a Fehér Házban Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel találkozott. Az elnök,…
Tovább...