Az iskolai tanítás március 11. óta szünetel Romániában a koronavírus-járvány miatt, és ebben a tanévben már nem is nyitják meg a kapuikat az oktatási intézmények. A tananyag leadása azonban online folyik, a pedagógusok különböző módszerekkel küldik a feladatokat az otthon, szülői felügyelet mellett tanuló diákoknak, akiknek nyilván a koruktól és anyagi lehetőségeiktől függ, hogy miként tudnak bekapcsolódni az online oktatásba. A tanügyminisztérium elrendelte, hogy okoseszközökkel lássák el azokat a tanulókat, akik nem rendelkeznek saját számítógéppel, okostelefonnal vagy táblagéppel, hogy ez ne legyen akadálya az áttérésnek, különösen, hogy azzal is számolnak, hogy talán ősszel is zárva maradnak az iskolák. Pellegrini Miklós Arad megyei főtanfelügyelő-helyettes szerint a megyében több mint 5700 eszköz vásárlására van igény, ezek beszerzése az önkormányzatokra ró terheket. A diákok közel 10 százaléka nem rendelkezik saját komputerrel vagy telefonnal, de a magyar nyelven tanuló diákok körében a megyei átlagnál nagyobb ez az arány. Pellegrini Miklóst hívta fel telefonon Pataky Lehel Zsolt.
Elbocsátják szeptember 1-től az egy évre alkalmazott óraadó és helyettesítő tanárokat
Daniel David oktatási miniszter szerint a helyettesítő és óraadó tanárokat nem fogják újraalkalmazni szeptember 1-től a kormány által beterjesztett kiadáscsökkentő…
Tovább...Kötelező tantárgy lesz a színházi-, zenei- és képzőművészeti nevelés
Kötelező tantárgy lesz a színházi nevelés a következő tanévtől a hazai középiskolákban. A döntés minden tizenegyedik osztályos tanulóra vonatkozik függetlenül…
Tovább...Közzétették a képességvizsga végleges eredményeit
A fellebbezések elbírálása után 0,1 százalékponttal 83,2 százalékra nőtt a sikeresen képességvizsgázó nyolcadikosok aránya - derül ki a csütörtökön közzétett…
Tovább...A végleges eredményeket jövő csütörtökön teszik közzé
A képességfelmérő vizsgán 152 233 diák vett részt.
Tovább...