Zilahon a sportcsarnokban megkezdődött az RMDSZ kongresszusa, amelynek jelmondata: Nem hátrálunk meg. Kelemen Hunor szövetségi elnök a román-magyar államközi kapcsolatok szorosabbra fűzését emelte ki köszöntő beszédében. Szorgalmazta, hogy a két ország közötti viszony bizalmi, partneri legyen. Szerinte ez a viszony most nem ilyen, de lát esélyt arra, hogy ez változzon, és az RMDSZ ebben szívesen vállalja a közvetítő szerepet, hiszen a románok és a magyarok egymásra utaltsága egyértelmű ? mondta Kelemen Hunor.
Dominic Fritz bizalmi szavazást kér
Az USR elnöke közölte, hogy végigviszi temesvári polgármesteri mandátumát.
Tovább...Hatósági felügyelet alatt a bukaresti főpolgármester
Az államfő szerint a főpolgármesternek hivatalban kellene maradnia.
Tovább...Hunyad megyében négyszer több medve van
A medvék naponta mennek be a lakott területekre és okoznak károkat.
Tovább...Románia és Szlovákia együtt kérte az EB-t, hogy tegye rugalmasabbá a barnamedvékre vonatkozó szigorú szabályokat
A két ország emlékeztetett: a lakossági biztonság érdekében az Európai Unióban korábban a farkas is lekerült a szigorúan védett fajok listájáról.
Tovább...