Több millió eurós európai támogatást veszíthet el az ország, mert két éve nem sikerült elfogadni a közbeszerzéseket szabályozó négy törvényt. 2013 elején az Európai Bizottság elfogadta a 2014-2020 között költségvetési időszakban a tagországoknak kiutalandó alapokat, egy évvel később, 2014. április 18-án az Európai Bizottság elfogadta a közbeszerzések új törvényes keretét, két éves határidőt szabva a tagállamoknak a jogharmonizációra, ami Romániában nem történt meg. Ennek következtében mától egyetlen közintézmény sem köthet európai pénzekből finanszírozott szerződéseket. Az európai alapok minisztériuma több ízben felhívta a figyelmet a veszélyre. Az új szabályozások értelmében nem a legkisebb ár, hanem a legjobb minőség-ár arány a döntő a megkötendő szerződéseknél. A tervek szerint a Képviselőház szerdán fogadja el a törvénytervezeteket.
Kihirdette az államfő az első deficitcsökkentő csomagot
Nicușor Dan államfő kihirdette az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvényt, amely tegnap este jelent meg a Hivatalos Közlönyben. A ma…
Tovább...Enyhén csökkent a ROBOR
A tegnap jegyzett évi 6,70 százalékról 6,69 százalékra csökkent ma a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb.
Tovább...S&P Global hitelminősítő: Marad a BBB-/A-3-as befektetési ajánlású adósbesorolás
Ezzel Románia elkerülte, hogy átkerüljön a befektetésre nem ajánlott kategóriába.
Tovább...Lassul a reformok lendülete?
A kormánykoalíció augusztus közepére halasztja a deficitcsökkentő intézkedések második csomagjának elfogadását.
Tovább...