Románia Csillaga Érdemrend nagykeresztjével tüntette ki Nicușor Dan államfő Lengyelország volt elnökét, a Szolidaritás mozgalom egykori vezetőjét, Lech Wałęsát.

Az elismerést a román–lengyel kapcsolatok erősítéséért, valamint a kelet-európai demokratikus értékek előmozdításáért vehette át a volt lengyel államfő. Az ünnepséget a gdanski Európai Szolidaritás Központban rendezték.