A kormány által eszközölt vagy tervezett megszorítások akadályozhatják a Szatmár megyei fejlesztéseket. A megkezdett beruházásokhoz az Anghel Saligny országos fejlesztési programból vagy az Országos Helyreállítási és Rezilienciatervből – az úgynevezett PNRR-ből is számítottak finanszírozásra, ez azonban meghiúsulhat.
Megkezdett híd- és épületjavítások maradhatnak félben, ami elzárt településeket jelent vagy azt, hogy egy üdülőváros turistái nem jutnak megfelelő orvosi ellátáshoz.
A Szatmár Megyei Tanács elnöke, Pataki Csaba ismertette a megkezdett fejlesztéseket, amelyek befejezését akadályozhatják a kormány költségvetési megszorításai. Pataki Csabával a Partiumi Magyar Napokon beszélgetett kolozsvári kolléganőnk Rácz Éva.