A G7 vezetőinek hat tagja megvitatta az orosz-ukrán háború és az izraeli-iráni konfliktus kérdését, de nem sikerült jelentős megállapodásra jutniuk. A Kanadában rendezett csúcstalálkozón a hat ország vezetője megállapodott abban, hogy közösen fognak küzdeni az olyan, úgymond nem piaci gyakorlatok ellen, amelyek veszélyeztethetik a kritikus ásványokhoz való globális hozzáférést. Ígéretet tettek arra is, hogy korlátozzák a mesterséges intelligencia munkahelyekre és környezetre gyakorolt negatív hatásait, miközben továbbra is kiaknázzák a technológiai forradalom lehetőségeit. Az ukrajnai konfliktusról nem adtak ki közös nyilatkozatot, miután az amerikai elnök a tervezettnél korábban elutazott a találkozó helyszínéről, amit hivatalosan a közel-keleti rendkívüli helyzettel indokoltak.
Az Egyesült Államok 35 százalékos vámot vet ki Kanada ellen
Az Egyesült Államok 35 százalékos vámot vet ki a Kanadából érkező termékekre augusztus 1-jétől - erről Donald Trump értesítette Mark…
Tovább...Az EU 2,3 milliárd eurót mozgósít Ukrajna újjáépítésére
Az Európai Unió megerősíti rendíthetetlen elkötelezettségét Ukrajna uniós jövője és hosszú távú újjáépítése iránt, amelynek érdekében 2,3 milliárd eurót mozgósít…
Tovább...Túlélte a bizalmi szavazást az Európai Bizottság elnöke
Elutasította az Európai Parlament az Ursula von der Leyen elleni bizalmatlansági indítványt az úgynevezett Pfizergate ügyben. Az AUR EP-képviselője, Gheorghe…
Tovább...Új nukleáris együttműködési megállapodás London és Párizs között
Nagy-Britannia és Franciaország összehangolja nukleáris elrettentő erejének alkalmazási feltételeit. A brit védelmi minisztérium tájékoztatása szerint Emmanuel Macron francia elnök londoni…
Tovább...