„Az én identitásának magától értetődő egységét három dolog bonthatja meg: az emigráció, az álom és az irodalom.” Hajdú Farkas-Zoltán a -né című sorozatának (A homályban maradás ösztöne, illetve a Békebeli 1913 után) harmadik kötete a korábban feltett kérdésekre újabb válaszlehetőségeket keres. A Ki ez az ipse a Bookart Kiadó gondozásában jelent meg 2017-ben, Domokos Zsófia szerkesztésében és Szulyovszky Sarolta illusztrációival. A sorozat korábbi két kötetében idegenek levelezése, újságcikkek mögé rejtett játék, találóskérdés volt az, ami ebben a kötetben maga felé forduló faggatózássá válik, afféle „öninkvizícióvá”. Az én és ő határvidékén járunk, mint a könyv címe – szó szerint: ‘Ki ez az ő maga?’ – is mutatja, közelség és távolítás meglepő feszültségében. Egy kicsit a senki földje ez, mely tehát, figyelem, mindenkié lehet. Az Észpresszóban a regény 2017-es bemutatójáról hallanak részleteket – a szerző beszélgetőtársa Domokos Zsófia szerkesztő, közreműködött Nagy Lóránt gitárművész.
A hét hírei, 2024. december 13.
Műsorunk tartalmából: A heti hírösszefoglalóban szó lesz az eltörölt államelnök-választásról annak okairól és következményeiről, illetve arról, hogy mire számíthatunk. Foglalkozunk…
Tovább...Magánemberré bukott diktátorok
Ha egy bukott diktátor politikai menedékjogot kap egy másik államban, felmerül a kérdés, hogy azt vigaszdíjnak kell-e tekintenie, avagy jutalomnak,…
Tovább...Visszajátszás
December az 1989-es romániai rendszerváltásra való emlékezés hónapja. A rákövetkező hetekben, hónapokban a felszín alól oly mértékben tört fel az…
Tovább...Hogyan lett Mudavából Georgescu?
Az elmúlt héten még arról értekeztem, hogy az Alkotmánybíróság érdemben nem foglalkozott azokkal a felvetésekkel, amelyek nem az elnökválasztás lebonyolításának…
Tovább...