Negatívan véleményezte a Gazdasági és Szociális Tanács azt a sürgősségi rendeletet amellyel a kormány ebben az évben korlátozza a nyugdíjakat, és felfüggeszti az üdülési csekkeket. A testület azzal vádolja a kormányt, hogy ezekkel az intézkedésekkel csökkenti az életszínvonalat, és súlyosbítja a vendéglátói szektor válságát. A rendeletet az egyetemisták képviselői is bírálták, akik elégedetlenek azzal, hogy megszüntetik az ingyenes vasúti közlekedést. Ezt az intézkedést alkotmányellenesnek tartják, és értesítik a Nép ügyvédjét.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki mától a pénzügyminisztérium
A december 5. és 12. között megvásárolható 2, 4 és 6 éves futamidejű lejalapú lakossági Fidelis-kötvények 6,55%-ot, 7,10%-ot és 7,5 százalékot kamatoznak.
Tovább...Egy százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
A nyers adatok szerinti növekedéshez a nem élelmiszertermékek eladásának 3,2 százalékos, illetve az üzemanyagok forgalmának 1,9 százalékos gyarapodása járult hozzá - közölte ma az Országos Statisztikai Intézet.
Tovább...A Lukoil benzinkutak jogszerűen működhetnek még
2026 áprilisáig jogszerűen működhetnek a Lukoil benzinkutak.
Tovább...Ausztria támogatja Románia csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez
Ezt Christian Stocker osztrák kancellár jelentette ki.
Tovább...