Az ENSZ 1947. novemberében határozatot hozott arról, hogy a palesztinai területeket fel kell osztani a zsidók és az arabok között. 1948-ban az ország miniszterelnöke erre hivatkozva kiáltotta ki Izrael függetlenségét. Az ország tulajdonképpen 1948. május 14-én kiáltotta ki függetlenségét, de ezt a zsidó naptár szerint ebben az évben csütörtökön ünnepelték, illetve a központi rendezvények már szerda este megkezdődtek Jeruzsálemben, a Herzl-hegyen. Izrael a kikiáltása óta eltelt hetven évben tizenegyszeresére növelte lakosságának létszámát, jelenleg mintegy 8 millió 842 ezren élnek az országban, akiknek közel háromnegyede zsidó, egynegyede pedig túlnyomórészt az arab kisebbséghez tartozik.
Elfogták a kárpátaljai templomgyújtogatót
Elfogták a kárpátaljai palágykomoróci görögkatolikus templom feltételezett gyújtogatóját - közölte tegnap az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU). A tájékoztatás szerint a…
Tovább...Az elnök nem adja fel, visszaküldi a Vexler-törvényt a parlamentnek
Nicuşor Dan államelnök kijelentette, hogy az alkotmánybíróság indoklásának közzététele után visszaküldi a parlamentnek a fasiszta és legionárius propaganda büntetését szigorító…
Tovább...Beszigorítana a kormány a rossz adófizetőkkel szemben
Ilie Bolojan miniszterelnök és Cseke Attila fejlesztési miniszter tegnap több olyan intézkedés-tervezetet ismertetett, amelyek értelmében csökkenteni akarják az állami kiadásokat,…
Tovább...A kormány csökkentené a helyi rendőrök és a helyi választottak tanácsadóinak számát
A kormány a polgármesteri hivatalok hatáskörébe utalná a szerencsejátékok szervezésének engedélyezését. Erről Cseke Attila beszélt az Ilie Bolojan miniszterelnökkel tegnap…
Tovább...