Márciusban kezdődnek meg az elbocsátások a nagyváradi cukorgyárnál, amelyet a német tulajdonos be akar zárni. Az érintett alkalmazottak maximum 13 bérnek megfelelő végkielégítést kapnak munkaviszonyuk időtartama függvényében. A bezárással járó szociális következményeket csak súlyosbítja, hogy a nagyváradi gyár bezárásával a vállalattal szerződéses viszonyban lévő és cukorrépát termelő számos gazda gazda is óriási veszteséget könyvelhet el. Dragos Frumosu az élelmiszerpari szakszervezetek elnöke felkérte a romániai hatóságokat, vizsgálják meg a nagyváradi gyárat birtokló német cég helyzetét, a privatizációs szerződésben foglaltakat, mert véleménye szerint a gyárat már megvásárlásakor bezárásra ítélték a német tulajdonosok. A nagyváradi gyár bezárása esetén Romániában már csak négy működő cukorgyár marad az 1989 előtti 33-ból.
Moody’s: Javít Románia költségvetési egyenlegén a deficitcsökkentő csomag
A kormány felvállalt céljaitól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet - tájékoztatott ma a pénzügyminisztérium a Moody's nemzetközi hitelminősítő intézet…
Tovább...Több százan tiltakoztak Bukaretben a deficitcsökkentő csomag ellen
A pénzügyiminisztérium székhelye előtt tüntetett ma a Szolidaritás Pénzügyi Szakszervezeti Szövetség több száz tagja a deficitcsökkentő csomag ellen, amelyért hétfőn…
Tovább...A kulturális esemény és a tömegszórakoztatás megkülönböztetését kéri Demeter András
A kulturális események a szórakoztatóipartól való megkülönböztetését kéri a Kulturális Minisztérium az új TVA-szabályozások tükrében. Az államháztartási egyensúlyt célzó adóügyi intézkedések…
Tovább...Bizalmatlansági indítványt készül benyújtani az AUR
Az AUR, azaz a Románok Egyesüléséért Szövetség a komány deficitcsökkentő intézkedései ellen készül benyújtani bizalmatlansági indítványt, mert a párt szerint ezek…
Tovább...