A magyar modell működik, és mi, magyarok nem akarjuk lecserélni – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az EU szociális csúcstalálkozóján, ma a svédországi Göteborgban. A tanácskozás Munkahelyváltás a kihívásokhoz igazítva elnevezésű szekcióülésén felszólalva a kormányfő kiemelte: sok jó felvetést hallanak, miniszterelnöksége során ő is több hasonló tanácskozáson vett részt, amelyek célja az volt, hogy ötleteket adjanak egymásnak, és „most is jó ötletek vannak az asztalon”, például az unió felsőoktatási csereprogramja, az Erasmus program bővítése. Alekszisz Ciprasz görög kormányfő arról beszélt, hogy országa sajátos helyzetben van, és a válság alatt nagyon megnőtt a munkanélküliség, amely még ma is igen magas a fiatal munkavállalók körében. Oktatási és képzési programokat indítottak a helyzet kezelésére – idézte fel. A találkozó célja, hogy az Európai Parlament, a Tanács és az Európai Bizottság közösen kihirdesse a szociális jogok európai pillérének létrehozását, hangsúlyozva, hogy a három intézmény kiáll a pillérben foglalt húsz elv és jog mellett. A szociális pillér létrehozására irányuló kezdeményezést Jean-Claude Juncker hirdette meg az EU helyzetéről szóló 2015-ös beszédében, a hivatalos javaslatot pedig 2017 áprilisában terjesztette elő az Európai Bizottság. A göteborgi csúcstalálkozó résztvevői az oktatás és a kultúra jövőjét is áttekintik.
Nagy-Britannia számára fontosabbak a kereskedelmi kapcsolatok az EU-val, mint Amerikával
A brit pénzügyminiszter szerint Nagy-Britannia számára fontosak az Amerikával fenntartott kereskedelmi kapcsolatok, de ennél is fontosabb az Európai Unióval folytatott…
Tovább...Negatívra rontotta Szlovákia osztályzatának kilátását az S&P
Negatívra rontotta az eddigi stabilról a hosszú és rövid futamidejű külső és hazai szlovák államadósság-kötelezettségek "A plusz/A-1" elsőrendű befektetői besorolásainak…
Tovább...Amerikai-európai tanácskozás a háborúról
Marco Rubio amerikai külügyminiszter és Steve Witkoff, Trump elnök különmegbízottja európai partnereikkel tárgyalnak csütörtökön Párizsban az ukrajnai háború befejezését célzó…
Tovább...Nem tilosak a taposóaknák Lettországban
A rigai parlament megszavazta Lettország kilépését a taposóaknákat tiltó szerződésből. A nagy többséggel elfogadott döntést azzal magyarázta a törvényhozás, hogy…
Tovább...