A Szövetség Románia Megmentéséért Kolozsváron tartja tisztújító kongresszusát, miután tegnap a küldöttek 12 órás vitát követően fogadták el az alapszabályzatot. A párt elnöki tisztségéért folyó versenyben a jelenlegi elnök Nicusor Danon kívül Emanuel Ungureanu Kolozs megyei képviselő, Serban Marinescu parlamenti tanácsos és Cornelia-Florina Gherman a párt hatodik kerületi szervezetének tagja vesz részt.
Tüntetést tart a Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége
Szakszervezeti források szerint a tüntetésen megközelítőleg 20 ezer résztvevőre számítanak.
Tovább...A SZÁT ma dönt az RMDSZ esetleges kormányzati részvételéről
Az RMDSZ politikusai tegnap találkoztak Adrian Veștea kijelölt miniszterelnökkel.
Tovább...A kijelölt miniszterelnök megőrizné kormányában a jelenlegi pénzügyminisztert
A Mentsétek meg Romániát Szövetséggel, az RMDSZ-szel, a Szociáldemokrata Párttal, a Nemzeti Liberális Párttal és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának képviselőivel alakítana kormányt Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök.
Tovább...Adrian Veștea nem adja vissza kormányalakítási megbízását
Veștea elutasította azt az értelmezést, hogy megbízatása a PNL megosztására irányuló ellenséges lépés lett volna az államfő részéről,
Tovább...