Jóváhagyta a jövő évi beiskolázási számokat a kormány. A számok figyelembe veszik a korai iskolaelhagyás 11,3 százalékra csökkentését, valamint a szegény és társadalmilag kirekesztett környezetből származó személyek számának legalább 580 ezerrel történő csökkentését célzó stratégiában foglaltakat. A kormány közleménye szerint óvodákban 665, elemi oktatásban 925, a gimnáziumi oktatásban 810, a líceumi oktatásban 208, a szakiskolákban pedig 53 ezer helyet biztosítanak. Ezen kívül ötezer helyet szakmai gyakorlatra finanszíroz az állam az egyetem előtti oktatásban, illetve 28 ezer helyet a posztliceális oktatásban. Kormányzati adatok szerint több mint kétszeresére nőtt az idei tanévben a szakiskolákba járó diákok száma. Az egyetemi oktatásban 62 ezer helyet biztosítanak továbbtanulásra, mesterire 35 600-an jelentkezhetnek, doktori tanulmányokra háromezer, rezidens orvosi helyekre pedig négyezer jelentkezőt várnak a következő tanévben. A katonai, hírszerzési, közrendészeti és nemzetbiztonsági felsőoktatásban 1537 helyet finanszíroz az állam, ezen kívül 472-en jelentkezhetnek mesteri és 25-en doktori képzésre ezekben az intézményekben.
Elbocsátják szeptember 1-től az egy évre alkalmazott óraadó és helyettesítő tanárokat
Daniel David oktatási miniszter szerint a helyettesítő és óraadó tanárokat nem fogják újraalkalmazni szeptember 1-től a kormány által beterjesztett kiadáscsökkentő…
Tovább...Kötelező tantárgy lesz a színházi-, zenei- és képzőművészeti nevelés
Kötelező tantárgy lesz a színházi nevelés a következő tanévtől a hazai középiskolákban. A döntés minden tizenegyedik osztályos tanulóra vonatkozik függetlenül…
Tovább...Közzétették a képességvizsga végleges eredményeit
A fellebbezések elbírálása után 0,1 százalékponttal 83,2 százalékra nőtt a sikeresen képességvizsgázó nyolcadikosok aránya - derül ki a csütörtökön közzétett…
Tovább...A végleges eredményeket jövő csütörtökön teszik közzé
A képességfelmérő vizsgán 152 233 diák vett részt.
Tovább...