„Reménykedőnek, de nem derűlátónak” mondta magát John Kerry amerikai külügyminiszter a szíriai megbékélést célzó ma kezdődő bécsi nemzetközi tárgyalások sikeresélyeit illetően. A tárgyalásokon 17 állam – köztük az Egyesült Államok és Oroszország mellett több európai, illetve közel-keleti ország -, valamint az ENSZ és az EU képviselője igyekszik megoldást találni a szíriai válságra, próbálja elérni a közel-keleti országban immár öt éve dúló erőszak beszüntetését. Maguk a szíriai belviszály érintettjei nincsenek jelen a tárgyalóasztalnál. A diplomáciai alkudozások egyik legfőbb kérdése, hogy milyen szerepet kaphat a helyzet rendezésében Bassár el-Aszad szíriai elnök. Az Egyesült Államok és Szaúd-Arábia arra törekszik, hogy zárják ki Aszadot a megbékélési folyamatból, Oroszország és Irán azonban ellenzi ezt. A 2011. március 15-én békés tüntetésekkel kezdődött, majd a véres megtorlások hatására polgárháborúba torkolló szíriai konfliktus halálos áldozatainak száma mára meghaladja a 250 ezret. A fegyveres konfliktus kezdete óta több mint hatmillió szíriai kényszerült lakóhelye elhagyására.
Vasárnap tárgyal Skóciában Ursula von der Leyen és Donald Trump a vámokról
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke tegnap bejelentette, hogy vasárnap Skóciában találkozik Donald Trump amerikai elnökkel. A találkozó…
Tovább...A britek nyitottak a palesztin állam elismerésére, de most a legfontosabb a tűzszünet
A brit kormány pozitívan áll hozzá a palesztin állam majdani elismeréséhez, de a jelenlegi helyzetben a gázai harcok tűzszünettel való…
Tovább...A Meta beszünteti októbertől a politikai hirdetéseket
A Meta amerikai internetes óriásvállalat, amely többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemelteti, bejelentette, hogy októbertől beszünteti a…
Tovább...Románia és Ausztria félretette a schengeni sérelmet
Az osztrák és a román elnök tegnapi megbeszélésén szóba került a schengeni csatlakozás okozta feszültség, hiszen – mint ismert –…
Tovább...