A megcsappant vízmennyiség miatt a Dunán és más folyókon működő vízi erőművek jelentősen csökkentették a termelést, az energia előállítást szén felhasználásával pótolják, amely növeli a költségeket. A többletköltséget elsősorban a cégek, de a lakosság is megérezheti a nagyobb villanyszámlákon, amennyiben továbbtart az aszály. Jelenleg a lakosságnak szolgáltatott villamos energia 50 százalékát a vízi erőművek, valamint a Cernavoda erőmű biztosítja. Mindkét termelőnek ugyanaz a gyenge pontja, vagyis a Duna vízhozamától függnek. Ez jelenleg a Vaskapuknál lecsökkent másodpercenként 2500 köbméterre. A helyzet akkor is súlyosbodhat, ha nem lesz kellő vízmennyiség, a cernavodai erőmű reaktorainak hűtésére. 2003-ban az erőmű akkor egyetlen reaktorát épp az aszály miatt kellett leállítani.
Rendkívüli tisztújító kongresszust tart a Nemzeti Liberális Párt
Szombaton 1200 küldött részvételével rendkívüli tisztújító kongresszust tart a parlament épületében a Nemzeti Liberális Párt (PNL). Az elnöki tisztségre egyetlen…
Tovább...Harmincéves az mp3
Az mp3 egy adatveszteséges zenetömörítési eljárás eredménye. Ennek során az emberi fül "tökéletlenségére" építenek: a kiváló minőségű forrásból, például az…
Tovább...Bebörtönzött vezetője szabadon engedését és a török politikai életben való részvétel lehetőségét követeli a Kurdisztáni Munkáspárt
Bebörtönzött vezetője, Abdullah Öcalan szabadon engedését, és a török politikai életben való részvétel lehetőségét követelte a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) társelnöke…
Tovább...Oroszország nem tudja teljesen elfoglalni Donyeck megyét az év végéig
Oroszország nem lesz képes elfoglalni Donyeck megye teljes területét 2025 végéig - vélekedett Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés vezetője…
Tovább...