Az Ikea csoport 33 600 hektár erdőt vásárolt Romániában ? közölte a Mediafax. A svéd bútorgyártó és -kereskedő cégcsoport a Kárpátok keleti és déli oldalán fekvő Botosani, Vrancea, Buzau és Prahova, valamint Bihar megyében vásárolt erdős területeket. Frederik de Jong, az Ikea Románia elnöke elmondta, az erdővásárlás hozzásegíti a cégcsoportot a fenntartható módon megtermelt fa nyersanyaghoz. A befektetést arra is alkalmasnak tartotta, hogy a cég diverzifikálja eszközeit. Hozzátette: Románia az első ország ahol az Ikea csoport saját erdővel gazdálkodik, és azt tűzték ki célul, hogy példát mutassanak az erdőgazdálkodás fenntarthatóságára. Romániában több mint húsz beszállítója van az Ikea csoportnak. Termékeit egy 2007-ben nyitott bukaresti áruházban lehet megvásárolni. A bútorgyártó júniusban jelentette be, hogy a második romániai üzletét is a f?városban nyitja meg.
Két százalékkal csökkent az ipari termelés Romániában
A naptárhatással kiigazított adatok szerint 1,2 százalékkal csökkent az ipari termelés 2024 azonos időszakához képest.
Tovább...INS: Az első fél évben 0,3 százalékkal nőtt a gazdaság
A naptárhatással kiigazított adatok szerint a GDP 1,4 százalékkal emelkedett 2024 első feléhez képest.
Tovább...Jövő péntekig kell előterjesszék a központi közigazgatási hatóságok a költségcsökkentő javaslataikat
Ilie Bolojan elmondta, ugyanúgy meg kell vizsgálni a helyzetet a központi intézményekben, mint ahogyan a második reform csomaggal a helyi közigazgatást köteleztük ilyen elemzésre.
Tovább...A pénzügyminisztérium határidőt jelöl ki az inaktív, de még be nem zárt cégek számára
Ezen időpontig dönteniük kell: ismét működő vállalkozásként regisztráltatják magukat, saját kezdeményezésre felszámolást indítanak vagy megszűnnek, és törlik őket a cégjegyzékből - közölte a tárcavezető.
Tovább...