A világelső Simona Halep nem jutott be az Indian Wells-i (Kalifornia) keménypályás tenisztorna női versenyének döntőjébe. A romániai idő szerint ma reggel tartott elődöntős mérkőzésen 6:3, 6:0 arányban alulmaradt a japán Naomi Osaka ellen.

A 2015-ös Indian Wells-i bajnok román sportoló idei leggyengébb meccsét produkálta, türelmetlen volt, rengeteget hibázott, és mindössze 64 perc alatt adta meg magát a ranglistán sokkal rosszabbul helyezett ellenfelének.

Indian Wells-i teljesítményéért Halep így is 328 ezer dollárt, valamint 390 WTA-pontot kap, ennek köszönhetően pedig megőrzi helyét a női világranglista élén.

A döntőben, romániai idő szerint holnap hajnalban Naomi Osaka az ugyancsak 20 éves orosz Darja Kaszatkina ellen játszik, aki a másik elődöntőben három szettben legyőzte az amerikai Venus Williamst.